Botox Sosnowiec - Toksyna botulinowa
Czas trwania zabiegu : 30-45 minut
Ilość zabiegów: 1

Toksyna botulinowa typu A uznawana jest za jeden z najlepiej przebadanych i najbezpieczniejszych preparatów używanych w medycynie estetycznej. Ta wytwarzana w środowisku przez bakterię Clostridum botulinum substancja swoją popularność zawdzięcza wysokiej skuteczności i bezpieczeństwu.

W medycynie estetycznej toksyna botulinowa znajduje wiele zastosowań. Nie tylko redukuje zmarszczki mimiczne, ale również wygładza skórę oraz pomaga w walce z nawracającymi migrenami, bruksizmem i nadpotliwością.

Jak działa toksyna botulinowa?
Dla kogo toksyna botulinowa?
Jak przebiega zabieg
Wskazania
FAQ
Cennik

Jak działa toksyna botulinowa?

Dzięki swojemu działaniu, toksyna botulinowa blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami. Co to oznacza? Tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe zostają zatrzymane, na skutek czego dochodzi do rozluźnienia mięśnia w miejscu podania preparatu.

Jak działa toksyna botulinowa?
Dla kogo toksyna botulinowa?

Dla kogo toksyna botulinowa?

Bardzo często na zabieg ten decydują się coraz młodsze osoby, które chcą poprawić ogólny wygląd skóry i przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia. Zabieg może zostać wykonany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Botox Sosnowiec - jak przebiega zabieg?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej w katowickiej klinice Bellarte jest zabiegiem małoinwazyjnym i zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny. Omówimy wszelkie przeciwwskazania i nakreślimy efekty, które są możliwe do osiągnięcia w Twoim indywidualnym przypadku. Lekarz wykonuje zabieg za pomocą bardzo cienkiej igły, którą precyzyjnie nakłuwa wybrane partie ciała. Toksyna botulinowa – znieczulenie. Dla Twojego komfortu lekarz może użyć maści znieczulającej.

Toksyna botulinowa na nadpotliwość

W przypadku redukcji nadpotliwości preparat zostaje podany w miejscu występowania gruczołów potowych dzięki czemu dochodzi do zahamowania ich pracy. W ten sposób wydzielanie potu zostaje wstrzymane na okres około 6-12 miesięcy. Obszary, które mogą zostać poddane zabiegowi to np. pachy, dłonie lub stopy. Botox Sosnowiec to jedna z najbardziej skutecznych metod dostępnych na rynku w walce z nadpotliwością.

Zabieg może zostać wykonany na obszarze:

• twarzy
• pach
• dłoni
• stóp

Wskazania

• redukcja zmarszczek mimicznych
• wygładzenie skóry
• likwidacja napięć mięśniowych – bruksizm
• nadpotliwość
• uśmiech dziąsłowy

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Toksyna botulinowa - co po zabiegu?
Jakie są efekty toksyny botulinowej i jak często trzeba powtarzać zabieg?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00