Chemiczna biostymulacja skóry
Czas trwania zabiegu:: 30 minut

Ilość zabiegów:: 3-5

Zabieg to chemiczna biostymulacja skóry bez użycia igieł. Dzięki innowacyjnemu połączeniu składników wykorzystywany preparat jest jedynym w swoim rodzaju dostępnym na rynku peelingiem medycznym. W skład preparatu wchodzą takie składniki jak: kwas trichlorocytowy, (TCA), kwas kojowy oraz nadtlenek wodoru. Łączy on w sobie właściwości silnie oczyszczające, wybielające, liftingujące, przeciwstarzeniowe oraz rewitalizujące skórę. Peeling jest wyrobem medyczny z certyfikatem CE. Zabieg ten dostępny jest na rynku już od 2007 roku, stworzony i opatentowany został we Włoszech przez dr Rossanę Castellę.

Na czym polega zabieg?
Dla kogo zabieg?
Jak przebiega zabieg?
Wskazania
FAQ
Cennik

Na czym polega zabieg?

Preparat swoje działanie opiera na połączeniu 33% kwasu kwasy trichlorocytowego (TCA), kojowego oraz nadtelnlu wodoru. Kwas trichlorocytowy uznawany jest za jeden z najsilniej działających kwasów, mimo to dzięki zawartości nadtlenku wodoru zachowuje on swoje silne działanie, nie powodując stanu zapalnego oraz łuszczenia się skóry po zabiegu. Preparat dociera do tkanki łącznej, w której znajdują się sploty włókien kolagenu oraz elastyny. To właśnie dzięki dotarciu do tych warstw dochodzi do silnego nawodnienia tkanek i zwiększenia pracy komórek skóry. Dzięki zastosowaniu specjalnej formuły zabieg może być wykonywany przez cały rok, również w okresie silnego nasłonecznienia.

Na czym polega chemiczna biostymulacja skóry?
Dla kogo chemiczna biostymulacja skóry?

Dla kogo zabieg?

Zabieg może być wykonany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku i o każdej porze roku. U starszych osób wykonywany jest on w celu poprawy jędrności skóry dekoltu, biustu lub dłoni natomiast u nastolatków świetnie sprawdzi się w trakcie leczenia trądziku. Zabieg ten wygładzi skórę, ułatwi redukcję zaskórników oraz zniweluje powstałe przebarwienia.
Zabieg będzie idealnym rozwiązaniem dla osób chcących w bezbolesny i nieinwazyjny sposób opóźnić proces starzenia skóry. Efekt widoczny jest już po jednym zabiegu, skóra staje się bardziej gładka i rozświetlona.

Jak przebiega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny, omówione zostaną również wszelkie przeciwwskazania oraz określone zostaną efekty, które są możliwe do zrealizowania.
W pierwszej kolejności kosmetolog przygotuje twoją skórę do zabiegu, wykonując demakijaż.
Po dokładnym oczyszczeniu skóry zostanie nałożona pierwsza warstwa preparatu. Aplikacja preparatu odbywa się w szczególny sposób poprzez wykonywanie intensywnego masażu opartego na ruchach liftingujących. Liczba warstw nałożonego preparatu dobierana jest do indywidualnych predyspozycji skóry Pacjenta, każda dodatkowa warstwa preparatu wzmacnia efekt zabiegu, docierając do głębszych warstw skóry. Na sam koniec zabiegu zostaje nałożony krem gojący. Czas trwania całego zabiegu wynosi około 30 minut.

Wskazania

• trądzik
• zmarszczki
• odwodniona skóra
• rozszerzone pory
• przebarwienia
• blizny potrądzikowe
• skóra dojrzała
• przebarwienia
• brak jędrności skóry

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Czy zabieg można wykonywać z innymi zabiegami?
Jakie są zalecenia po zabiegu?
Ile zabiegów należy wykonać?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00