Hialuronidaza
Czas trwania zabiegu: 30 minut

Ilość zabiegów: 1-2

Hialuronidaza jest enzymem odpowiadającym za rozkład cząsteczek usieciowanego kwasu hialuronowego. Stosowana była dotychczas w okulistyce oraz diagnostyce urologicznej, lecz dzięki swoim właściwościom znalazła zastosowanie również w medycynie estetycznej. Przy użyciu hialuronidazy jesteśmy w stanie skorygować pod względem estetycznym niepoprawnie wykonany wcześniej zabieg, a w skrajnych przypadkach może uratować ludzkie życie.

Hialuronidaza – działanie
Kiedy zastosować?
Jak przebiega zabieg?
Wskazania
FAQ
Cennik

Hialuronidaza – działanie

Hialuronidaza to substancja wytwarzana z niektórych ludzkich oraz bakteryjnych komórek, znajduje się też w jadzie zwierzęcym. Jej działanie polega na rozpadzie i biodegradacji kwasu hialuronowego, niezależnie od jego pochodzenia. Po podaniu hialuronidazy dochodzi do rozbicia cząsteczek hialuronu przy jednoczesnym przyspieszeniu jego metabilozowania.

Hialuronidaza – działanie
Kiedy zastosować hialuronidaze

Kiedy zastosować?

Występują dwa wskazania do wykonania zabiegu: estetyczne oraz działania bezwzględne, do których należą: zagrażająca martwica, silna reakcja alergiczna, zmiany ropne, powstanie biofilmu lub ziarniaków.

Hialuronidaza w klinice Bellarte w Katowicach

W katowickiej klinice Bellarte zabieg z użyciem hialuronidazy wykonywany jest przez lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Jak przebiega zabieg ?

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny. Szczegółowo sprawdzi wszelkie przeciwwskazania i omówi możliwe do uzyskania efekty.

Lekarz wykonuje zabieg za pomocą bardzo cienkiej igły, którą dokonuje precyzyjnych wkłuć w miejscach, w których podany został kwas hialuronowy. Dla Twojego komfortu przed przystąpieniem do zabiegu lekarz może użyć maści znieczulającej. Niewielka ilość preparatu podana zostaje bezpośrednio do grudki powstałej przez kwas hialuronowy.

Wskazania

• Kwas hialuronowy podany w nadmiernej ilości
• Asymetria ust oraz grudki które powstały po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego
• Zbyt płytko podany kwas hialuronowy
• Migracja kwasu hialuronowego
• Nietolerancja na podany preparat
• Zagrażająca martwica skóry
• Gwałtowna reakcja alergiczna
• Zaburzenia widzenia po korekcie nosa kwasem hialuronowym

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Czy zabieg hialuronidazy jest bezpieczny?
Hialuronidaza - kiedy widoczne są efekty?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00