Fala radiowa
Czas trwania zabiegu: 30 minut

Ilość zabiegów : 3-6

Urządzenie wykorzystuje wysokiej częstotliwości falę radiową, która przeznaczona jest do głębokiego ogrzewania tkanek poprzez podniesienie ich temperatury w celu pobudzenia krążenia. Urządzenie posiada dwie głowice, face i body dzięki, czemu zabieg może być wykonywany zarówno na obszarze twarzy, jak i ciała. Zabieg ma na celu napięcie i ujędrnienie skóry twarzy, wyszczuplenie sylwetki, redukcję cellulitu oraz niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru. Dodatkowo urządzenie znalazło swoje zastosowanie w ginekologii jako zabieg odmładzający i rewitalizujący okolice intymne. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Fale radiowe stosowane są od długiego czasu w fizjoterapii i znane są jako diatermia.

Jak działa zabieg?
Dla kogo zabieg?
Jak przebiega zabieg?
Wskazania
FAQ
Cennik

Na czym polega zabieg?

Urządzenie dzięki zastosowaniu fal radiowych stymuluje procesy fizjologiczne, polegające na skurczu włókien i stymulacji fibroblastów do tworzenia nowego prawidłowego kolagenu i elastyny. Radiofrekwencja działa na poprawę sprężystości i elastyczności skóry, jej napięcie, lifting oraz zmniejszenie widoczności drobnych linii i zmarszczek.
Radiofrekwencja wykorzystuje prąd zmienny, dostarczany przez jedną lub więcej specjalnie zaprojektowanych elektrod. Energia elektryczna zmieniana jest na energię elektromagnetyczną, która wzbudza ruch jonów. Energia RF jest emitowana z jednej elektrody i przemieszcza się po ścieżce najmniejszego oporu lub impedancji w skórze i / lub ciele do drugiej elektrody. Ciągła zmiana biegunowości, ruch jonów i tarcie ich o siebie powoduje wytworzenie endogennego ciepła.

Na czym polega zabieg fali radiowej?
Dla kogo fala radiowa?

Dla kogo zabieg?

Zabieg dedykowany jest osobom, które chcą wykonać małoinwazyjny zabieg, dzięki któremu będą mogły uporać się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, utratą jędrności skóry. Efekty widoczne są po jednym zabiegu, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Jak przebiega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny, omówione zostaną również wszelkie przeciwwskazania, oraz określone zostaną efekty, które są możliwe do zrealizowania.

Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. W razie potrzeby kosmetolog oczyści Twoją skórę i w odpowiedni sposób przygotuje ją do zabiegu właściwego. Gdy skóra jest już gotowa, na wybrany obszar zostaje nałożony żel USG i następnie kosmetolog wykonuje okrężne ruchy głowicą, która emituje przyjemne w odczuciach dla Pacjenta ciepło. Zaraz po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych aktywności.
W katowickiej klinice Bellarte zabieg wykonywany jest przez specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w zabiegach z zakresu kosmetologii oraz ginekologii estetycznej.

Wskazania

Kosmetologia

• Utrata jędrności skóry
• Cellulit
• Nadmierna tkanka tłuszczowa
• Drugi podbródek
• Starzenie się skóry
• Zmarszczki

Ginekologia estetyczna

• Atrofia pochwy
• Zaburzenia seksualne
• Utrata jędrności
• Suchość pochwy

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Ile zabiegów należy wykonać?
Czy zabieg boli?
Czy zabieg jest bezpieczny?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00