Peelingi chemiczne
Czas trwania zabiegu: 30 minut

Ilość zabiegów: 4-6

Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, peelingi chemiczne są świetnym sposobem na poprawę kondycji skóry w każdym wieku. Odpowiedni peeling dobrany do indywidualnych predyspozycji skóry jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Zabieg ten idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy zależy nam na redukcji przebarwień i spłyceniu zmarszczek, a także redukcji trądziku lub cellulitu. Warto wiedzieć, że jest to jedynie część najpopularniejszych efektów, jakie możemy uzyskać po wykonaniu serii zabiegów. Na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju mieszanek kwasów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać dla Ciebie najodpowiedniejszą opcję. Głównym zadaniem peelingu jest pobudzenie skóry do regeneracji, a dodatkowo usunięcie martwego naskórka.

Na czym polega zabieg?
Dla kogo peeling chemiczny?
Jak przebiega zabieg w klinice Bellarte?
Wskazania
FAQ
Cennik

Na czym polega zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem peelingów chemicznych polega na usunięciu zewnętrznych warstw skóry w celu pobudzenia jej naturalnych zdolności do regeneracji. Rozluźniają one połączenia pomiędzy komórkami skóry, dzięki czemu dochodzi do złuszczenia jej zewnętrznych warstw. Siła działania preparatu uzależniona jest od jego rodzaju, stężenia oraz pH. Wyróżniamy 3 rodzaje stosowanych peelingów: powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. Każdy z nich dociera do innych warstw skóry.

Na czym polega peeling chemiczny?
Dla kogo peeling chemiczny?

Dla kogo peeling chemiczny?

Zabieg mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Najczęściej zabiegi tego typu wykonywane są w okresie jesienno-zimowym. W naszej ofercie posiadamy również peelingi, które można wykonywać przez cały rok.

Jak przebiega zabieg w klinice Bellarte?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny, omówione zostaną również wszelkie przeciwwskazania oraz efekty, które możliwe są do osiągnięcia.

Jak wygląda zabieg peelingu chemicznego w Bellarte? W pierwszej kolejności kosmetolog przygotuje Twoją skórę do zabiegu, wykonując demakijaż. Po dokładnym przygotowaniu skóry przystąpi do nakładania preparatu, który może mieć postać żelu, płynu lub maski. Kosmetolog pozostawi preparat na wybranym obszarze na określony czas, który uzależniony jest od użytej substancji – zazwyczaj trwa to kilkanaście minut. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie przez kosmetologa odpowiedniego preparatu gojącego.

Wskazania

• Przebarwienia
• Utrata jędrności skóry
• Szara skóra pozbawiona blasku
• Tłusta skóra
• Trądzik
• Blizny potrądzikowe
• Rozszerzone pory
• Zaburzenia rogowacenia, suchość skory i rogowacenie przymieszkowe.

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem peelingu chemicznego?
Jak przygotować się do zabiegu peelingu chemicznego?
Jakie są rodzaje peelingów chemicznych?
Kiedy zaczyna się proces złuszczania skóry?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00