Blefaroplastyka
Czas trwania zabiegu: : 1-2h

Ilość zabiegów: 1

Blefaroplastyka, tzw. plastyka powiek jest zabiegiem mającym na celu zmniejszenie nadmiaru skóry z dolnej lub górnej powieki. Zabieg wykonywany jest nie tylko z powodów estetycznych, ale również medycznych. Skóra wokół oczu charakteryzuje się tym, że jest o wiele cieńsza i bardziej delikatna w porównaniu do innych partii ciała, dlatego z wiekiem ulega zwiotczeniu. Dzięki zabiegowi blefaroplastyki jesteśmy w stanie zwiększyć pole widzenia, które jest mocno ograniczone przez opadające powieki.

W klinice Bellarte zabieg blefaroplastyki wykonuje dr n. med. Andrzej Kustra, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Dr n. med. Andrzej Kustra jest prekursorem użycia lasera do cięcia powiek. Metoda ta przewyższa klasyczne cięcie,  jest bezkrwawa i pozwala na dużo szybszy powrót do zdrowia.

Dr n. med. Andrzej Kustra swoją wiedzę zdobywał w klinice dr Mene w Rio de Janeiro ponad 10 lat temu. Jako pierwszy w Polsce wprowadził i stosował tę metodę. Blefaroplastyka w Katowicach jest zabiegiem pozwalającym na odzyskanie pewności siebie i młodzieńczego, wypoczętego wyglądu twarzy.

Na czym polega zabieg blefaroplastyki?
Dla kogo zabieg blefaroplastyki?
Jak przebiega zabieg?
Wskazania
FAQ
Cennik

Na czym polega zabieg blefaroplastyki?

Blefaroplastyka-niezwykle skuteczny i przynoszący długotrwały efekt zabieg!

Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz mięśnia okrężnego z powiek dolnych, górnych lub obu jednocześnie wraz z usunięciem poduszek tłuszczowych.
Zabieg wykonywany jest zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych, ponieważ poprawia pole widzenia.

Blefaroplastyka
Blefaroplastyka

Dla kogo zabieg blefaroplastyki?

Korekta powiek jest zabiegiem, na który mogą zdecydować się osoby w różnym przedziale wiekowym, zarówno te młodsze, jak i starsze. Do zabiegu kwalifikują się osoby, którym zależy nam na odmłodzeniu okolicy oka. Zabieg likwiduje wrażenie opuchniętych powiek, koryguje zwiotczałą skórę powiek oraz powiększa pole widzenia zmniejszone poprzez mocno opadające powieki.

Jak przebiega zabieg ?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad medyczny, omówione zostaną również wszelkie przeciwwskazania, oraz określone zostaną efekty, które są możliwe do zrealizowania. W trakcie konsultacji zostaną zlecone wszystkie niezbędne badania, które należy wykonać przed zabiegiem blefaroplastyki w Katowicach.

Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W trakcie jednego zabiegu może zostać skorygowana górna, jak i dolna powieka. Zabieg polega na chirurgicznym lub laserowym wycięciu nadmiaru skóry, a także w niektórych przypadkach, przepukliny tłuszczowej. Dr n. med. Andrzej Kustra jako jeden z pierwszych używał lasera do korekty powiek. W odróżnieniu od chirurgicznej metody, laserowa korekta powiek jest o wiele mniej inwazyjna i pozwala na dużo szybszy powrót do zdrowia. Czas rekonwalescencji po zabiegu może trwać do 4 tygodni, proces gojenia jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od wielu czynników. Zaraz po zabiegu zalecamy stosowanie chłodnych okładów w miejscu zabiegowym, aby zniwelować wystąpienie zasinień i obrzęków.

Wskazania

  • ograniczenie pola widzenia
  • zwiotczenie tkanki wokół oczu
  • opadająca powieka
  • przepukliny tłuszczowe

FAQ - Najcześciej zadawane pytania

Jak przygotować się do zabiegu?
Czy po zabiegu można samodzielnie wrócić do domu?
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu?
Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Czy zabieg jest bezpieczny?
BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00