0

Medycyna estetyczna nie ogranicza się wyłącznie do zabiegów nacelowanych na poprawę wyglądu. Głównym założeniem tej gałęzi medycyny (jak i medycyny w ogóle) jest pomoc w przywróceniu pacjentom swobody codziennego funkcjonowania poprzez rozwiązanie męczących ich problemów. Jednym z nich jest uporczywa nadpotliwość, która skutecznie potrafi zepsuć nawet najmilsze momenty. Ciągły stres związany z możliwym pojawieniem się plam pod pachami, wilgotne ręce, krępujące krople potu na czole – to tylko niektóre z przykrych dolegliwości towarzyszących nadpotliwości. Niestety, nie jest to problem możliwy do skutecznego rozwiązania domowymi sposobami. Nawet najsilniejsze antyperspiranty nie poradzą sobie z bezpośrednią przyczyną nadpotliwości. Dlatego warto sięgnąć po skuteczne, profesjonalne metody na leczenie nadpotliwości Katowice w BellArte.

Pozbądź się źródła problemu

Gruczoły potowe znajdują się na całej powierzchni ciała, jednak nie są rozłożone równomiernie. Ich największe ilości obecne są na podeszwach stóp, dłoniach, dołach pachowych i czole. To właśnie na tych obszarach ciała objawy nadpotliwości są najbardziej dokuczliwe. Przyczyną tego schorzenia jest nadprodukcja potu przy jednocześnie dodatkowo zwiększonej ilości gruczołów potowych. Warto zauważyć, że jest to przypadłość związana z genetyką i jest dziedziczona.

A więc jak sobie z nią radzić? Aby skutecznie pozbyć się problemu nadpotliwości należy działać na źródło problemu – gruczoły potowe. W tym celu stosuje się preparaty toksyny botulinowej. Lekarz medycyny estetycznej podaje preparat do obszaru zabiegowego, blokując tym samym funkcję gruczołów potowych. Innym zabiegiem, który zyskuje na popularności w leczeniu tego problemu jest nowoczesny zabieg fali radiowej (radiofrekwencji). Emitowana fala radiowa powoduje wzrost temperatury w obrębie obszaru zabiegowego, które doprowadza do zniszczenia gruczołów potowych. W żadnym z tych przypadków nie należy obawiać się efektów ubocznych unieczynnienia gruczołów potowych. Nie wpływa to w żadnym stopniu na utrzymywanie optymalnej temperatury ciała.

Czy zabieg leczenia nadpotliwości jest bolesny?

Może być odczuwalny, ale sama iniekcja preparatu jest do wytrzymania. Preparat podawany jest za pomocą cieniutkiej igły, a nasz personel robi wszystko, aby czuli się Państwo komfortowo i unikali niepotrzebnego stresu.

Nadpotliwość to przede wszystkim dolegliwość uderzająca w poczucie pewności siebie. Z tego powodu należy zdecydować się na profesjonalne leczenie nadpotliwości Katowice. Nowoczesne, bezpieczne rozwiązania pozwolą zapomnieć o nieprzyjemnościach tego schorzenia i przywrócą swobodę funkcjonowania we własnym ciele. Nie warto tracić czasu i zdrowia na nieskuteczne próby niwelowania tego problemu. Pozbądź się kłopotliwej nadpotliwości z Zespołem BellArte!

Leave a Comment

BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00