0

Wciąż panuje przekonanie, że niektórych zabiegów nie można wykonywać latem. Tymczasem rzecz się rozchodzi o słońce, którego i tak, świadomie, w większości przypadków unikamy. Coraz częściej też korzystamy ze słońca w okresie zimowym – wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, co również nie zwalnia nas z ochrony SPF. Dlatego otwarcie możemy powiedzieć: zabiegi kosmetologii profesjonalnej nie mają sezonowości. O profilu bezpieczeństwa poszczególnych, opowie ekspert BellArte, kosmetolog Dominika Malewicz.

Dominiko, z czego wynika obawa przed wykonywaniem zabiegów inwazyjnych, kwasowych lub laserowych latem?

Przede wszystkim z obawy o powikłania. Jest to oczywiście słuszna obawa, bo nieodpowiednio zaopiekowany obszar pozabiegowy, brak ochrony przeciwsłonecznej, może skutkować poparzeniem, przebarwieniami, albo wydłużonym procesem gojenia. Dlatego przestrzegamy pacjentów, zawarte jest to też w klauzulach informacyjnych – bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna po zabiegu. Oczywiście nie po wszystkich zabiegach będzie jednakowo długa i restrykcyjna, ale naszym zadaniem, jako kosmetologów jest uświadamiać, że promienie UV wpływają negatywnie na skórę i warto stosować skuteczną ochronę zawsze – przy okazji zabiegów i bez nich.

Co do jakich zabiegów szczególnie należy zachować ostrożność?

Wszelkich, które naruszają wierzchnią warstwę skóry. Będą to peelingi chemiczne i kwasy, które mogą działać złuszczająco. Będą to także zabiegi laserowe, nawet te, które widocznie nie uszkadzają skóry, natomiast mogą reagować ze światłem UV. Do przeciwwskazania w ich wykonaniu są też zioła i leki światłouczulające. Dlatego warto zachować szczególną ostrożność zarówno przed wykonaniem zabiegów laserowych, jak i po nich. Jeśli mamy obawy, nie jesteśmy pewni czy uda nam się odpowiednio chronić przed słońcem, nie rezygnujmy z profesjonalnego wsparcia skóry. Pewne zabiegi możemy przełożyć na później, jednak ten czas do zabiegu, warto wykorzystać na odpowiednie wsparcie skóry.

Jakie więc zabiegi możemy wykonywać w pełni bezpiecznie latem?

Jeśli stosujemy ochronę przeciwsłoneczną – wszystkie. Jeśli nie, korzystajmy w tym okresie z zabiegów pielęgnacyjnych, które odpowiednio nawilżą skórę, zadziałają terapeutycznie na powstałe problemy i ochronnie przed ich pogłębieniem. Swobodnie możemy wykonywać depilację laserową na obszarach, które mimowolnie są osłonięte przed słońcem, czyli bikini głębokie, pachy. Nie ograniczają nas zupełnie zabiegi modelujące sylwetkę. Wakacje to dobry moment, aby „wziąć się za siebie” – na wyjazdach mamy więcej ruchu, spacerujemy, pływamy. Połączmy to z zabiegami modelującymi, wtedy szybciej zaobserwujemy rezultaty. Podobnie sytuacja ma się z zabiegami medycyny estetycznej, w BellArte wykonywanymi przez lekarzy, są one bezpieczne, jednak – pod wpływem temperatury produkty mogą metabolizować się szybciej. Jak w każdej sytuacji, zalecamy ochronę przeciwsłoneczną.

Jaką ochronę SPF wybrać?

Specjalistyczną, dobraną do potrzeb skóry. Rynek jest przepełniony produktami o niepewnych właściwościach i nierozpoznanych składach. Wybierając ochronę przeciwsłoneczną w profesjonalnym gabinecie, razem z prowadzącym nas kosmetologiem czy lekarzem medycyny estetycznej, otrzymujemy produkt personalizowany, który wpłynie ochronnie i pielęgnacyjnie. Różne produkty mają różne właściwości. Jedne mogą być dedykowane skórom naczyniowym, inne tym ze szczególną skłonnością do przebarwień, a jeszcze inne tym unormowanym pod każdym względem. Wybór gabinetowy zapewnia jednak, że skóra nie będzie po takim stosowaniu borykała się z problemem zatkanych porów, czy nadmiernym świeceniem.

Zapraszamy na wakacyjną AKCJĘ EDUKACJĘ – wybierz ochronę przeciwsłoneczną pod profesjonalnym, kosmetologicznym okiem. Umów się na konsultację i poznaj SPF odpowiedni dla Ciebie.

KONTAKT

BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00