0

Częstym zmartwieniem spotykanym u naszych pacjentek jest niezadowalający wygląd nóg. Wiotkość, cellulit, rozstępy, widoczne blizny negatywnie wpływają na samoocenę oraz pewność siebie wielu kobiet. Niezależnie od wieku, typu sylwetki, okresu ciąży czy menopauzy u podłoża tego problemu stoi nadmiar tkanki tłuszczowej oraz nadmiar limfy zgromadzony w tych okolicach. Chcąc poprawić kształt oraz jędrność nóg warto podejść do sprawy holistycznie skupiając się na trzech filarach stylu życia: żywieniu, aktywności ruchowej oraz stanie zdrowia. Dodatkowymi elementami wspomagającym pozytywne efekty będą zabiegi kosmetologii profesjonalnej w BellArte, które możemy dobierać indywidualnie do każdej pacjentki.

Zobacz specjalną ofertę KLIKNIJ TUTAJ

Od czego zacząć wyszczuplanie nóg?

Warto zacząć od zbilansowanej diety. Posiłki powinny być zgodne z naszym zapotrzebowaniem kalorycznym, należy zwrócić uwagę na ilość warzyw, owoców oraz białka w każdym posiłku, unikać cukrów prostych i żywności wysokoprzetworzonej, słonych przekąsek. Nie wolno zapominać o nawadnianiu, które ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry. Następnie należy zadbać o aktywność fizyczną, bo już kilkunastominutowy spacer usprawnia krążenie limfy, wpływa na dotlenienie komórek oraz ich metabolizm. Można dołączyć do swojego planu elementy treningu z obciążeniem, który rozwija i wzmacnia tkankę mięśniową. Znacząco poprawia to jędrność i napięcie skóry. Podczas konsultacji w naszej klinice zwrócimy uwagę także na stan zdrowia, przyjmowane leki oraz suplementacje. Nierzadko zaburzenia hormonalne wynikające z problemów z tarczycą, stosowania antykoncepcji hormonalnej, insulinooporności, otyłości będą miały bezpośredni wpływ na gromadzenie się limfy oraz tkanki tłuszczowej w okolicach ud, kolan czy kostek.

Umów się na konsultację KLIKNIJ TUTAJ

Redukcja cellulitu i zabiegi redukujące obwód ud

Dzięki dostępności zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej, proces poprawy wyglądu naszych nóg stanie się łatwiejszy i zdecydowanie szybszy. Jedną ze najskuteczniejszych oraz nieinwazyjnych opcji jest endermologia Katowice czyli mechaniczny masaż ciała. Od zwykłego masażu odróżnia tę metodę fakt, że wykorzystujemy głowicę wytwarzającą podciśnienie oddziaływujące na podskórną tkankę łączną. Stymuluje ono metabolizm komórek tłuszczowych oraz pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten jest bezpieczny oraz bezbolesny, nie wymaga specjalnego przygotowania, warunkiem koniecznym jest założenie specjalnego kombinezonu (endermowear). Chroni on skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Ponadto kombinezon umożliwia wykonywanie płynnych ruchów, co gwarantuje dotarcie do głębokich partii tkanki łącznej. Intensywność pracy urządzenia jest ściśle kontrolowana przez osobę wykonująca zabieg, co pozwala na uniknięcie siniaków oraz wybroczyn w delikatniejszych obszarach ciała. Innym, równie skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie fali radiowej RF Katowice. Zbieg ten poprawia sprężystość skóry. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość produkowanego w naszym organizmie kolagenu, a skóra traci swoją gęstość. Wykorzystanie fali RF będzie też pomocne podczas procesu odchudzania, aby zapobiec utracie jędrności skóry. Energia fali radiowej zostaje zamieniona w ciepło, które podgrzewa tkankę podskórną, co zwiększa jej ukrwienie oraz metabolizm. Dzięki temu dochodzi do stymulacji komórek tkanki łącznej, które produkują większą ilość związków bezpośrednio odpowiadających za elastyczność skóry. Fale radiowe mogą również wpłynąć na kontur ciała poprzez redukcję obwodów ud, pośladków oraz łydek. Jest to metoda bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna, nie wymaga specjalnego przygotowania, zazwyczaj zaraz po zabiegu pacjenci wracają do swoich codziennych czynności. Kolejnym zabiegiem dedykowanym dla zgrabnych i szczupłych nóg jest fala uderzeniowa. Fale akustyczne to pneumatycznie generowane fale mechaniczne, których impulsy oddziaływają bezpośrednio w głąb tkanki. Pozwala to na rozbicie tkanki tkanki tłuszczowej, głównie w okolicach ud i pośladków. Cele zabiegu to przede wszystkim redukcja cellulitu, obrzęków oraz blizn i rozstępów. Dochodzi również do poprawy kolorytu skóry, zwiększenia jej elastyczności i jędrności. Poza redukcją tkanki tłuszczowej usprawnia ona przepływ limfy, co w efekcie wpływa na lepiej dotlenioną i wzmocnioną skórę. Do dodatkowych zalet należy krótki czas zabiegu, brak specjalnego przygotowania oraz komfort.

Radiofrekwencja mikroigłowa Katowice na ciało

W naszej klinice oferujemy również zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Wywołuje on efekty termiczne, mechaniczne oraz biochemiczne, które indukują przebudowę skóry. Skutkiem tego jest świetny efekt liftingu bez skalpela. Podczas zabiegu tworzone są nowe włókna kolagenowe odpowiadające ze ujędrnienie skóry, zniwelowanie blizn i rozstępów. Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie danej partii ciała maścią, co znacznie zmniejsza odczucia bólowe i wpływa na komfort pacjenta. Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, można go wykonywać całorocznie, kilka dni po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienie skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów na ciało

Mimo, że zabiegi omawiane powyżej cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa istnieją pewne przeciwskazania, takie jak:

  • Ostre stany chorobowe
  • Infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
  • Czynna choroba nowotworowa
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Choroby żylno-zakrzepowe
  • Stosowanie leków p/krzepliwych
  • Rozrusznik serca
  • Epilepsja
  • Zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilia.

Dobór odpowiednego zabiegu zależy przede wszystkim od problemu oraz indywidualnych preferencji naszych pacjentek, wszelkie wątpliwości można skonsultować z doświadczonymi kosmetologami oraz lekarzami medycyny estetycznej w BellArte. Serdecznie zapraszamy! Umów wizytę

BellArte
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00